Kroki do stworzenia strony internetowej

Z tego artykułu dowiesz się:

Kroki do stworzenia strony internetowej

Nie ważne, czy jesteś przedsiębiorcą, freelancerem, blogerem, artystą czy właścicielem sklepu internetowego, proces tworzenia strony internetowej jest kluczowym etapem w budowaniu swojej obecności online. Jednakże, rozpoczęcie tego procesu może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym w dziedzinie tworzenia stron. W tym artykule postaram się rozłożyć ten proces na podstawowe kroki, które pomogą Ci zrozumieć, jak przygotować się do stworzenia strony internetowej. Musisz podjąć odpowiednie kroki do stworzenia strony internetowej, aby przedstawiała jak najszerzej ofertę którą oferujesz swoim klientom. Pamiętaj także o tym, aby zapewnić utrzymanie i rozwój strony, które pomoże w rozwinięciu Twojej działalności.

Podstawowe kroki do stworzenia strony internetowej

Określenie celu strony internetowej

Zanim zaczniesz cokolwiek robić, musisz zrozumieć, dlaczego potrzebujesz strony internetowej i jaki masz cel. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w moim poprzednim wpisie pod tytułem „Dlaczego Twoja firma potrzebuje strony internetowej?”, kliknij tutaj aby przeczytać poprzedni wpis.

Musisz konkretnie określić czy to ma być strona onepage, strona z podstronami, blog, sklep internetowy czy zupełnie coś innego. Określ również swoją grupę docelową, czyli kogo chcesz przyciągnąć na swoją stronę. To pomoże dostosować treści i projekt do potrzeb użytkowników.

Jest to kluczowy etap przy realizacji strony internetowej. Znając wszystkie cele i założenia możesz przedstawić je właśnie w formularzu wyceny znajdującym się tutaj, abym mógł z powodzeniem wprowadzić wszystkie założenia do Twojego projektu.

Przygotowanie treści na stronę WWW

Jest to bardzo ważny krok od którego zależy głównie to na jakiej pozycji będziesz się znajdować w wyszukiwarkach, czy dostosujesz się do swojej grupy docelowej która będzie wyszukiwać Twoją stronę pod konkretnymi frazami kluczowymi. Dlatego musisz przygotować treści, które chcesz zamieścić na stronie, takie jak teksty, grafiki, zdjęcia, czy filmy. Upewnij się, że treści są atrakcyjne, zrozumiałe i zgodne z założonymi celami strony. Możesz w tej kwestii skorzystać z usług osób, czy firm które zajmują się przygotowywaniem treści na strony internetowe, czy na Twoje profile w mediach społecznościowych. Wybierając jednak moje usługi możesz mieć pewność, że zostaniesz obsłużony w sposób kompleksowy i profesjonalny.

Utrzymanie i rozwój strony WWW

W przygotowaniu treści pomoże Ci przeprowadzenie analizy stron konkurencyjnych, aby zrozumieć, jakie treści i informacje przyciągają uwagę użytkowników w Twojej branży. Skup się na unikalnych i wartościowych treściach, które wyróżnią Twoją stronę, musisz zatem pamiętać o tym, aby pod żadnym pozorem nie kopiować treści znajdujących się na innych stronach!

Kolejnym etapem jest określenie struktury i nawigacji strony, czyli jakie kategorie, sekcje i podstrony zostaną utworzone. Upewnij się, że strona jest logicznie zorganizowana, aby użytkownicy mogli łatwo odnaleźć potrzebne informacje. Przykładem mogą być podstrony takie jak oferta, galeria, kontakt, natomiast aby uzyskać lepsze wyniki wyszukiwania musisz pomyśleć również o aktualnościach, czy też dodatkowych podstronach które niekoniecznie muszą znaleźć się w menu strony, ale będą one zawierały dodatkowe treści nakierowane na konkretne frazy kluczowe.  Pomoże to w dotarciu do założonej na początku grupy docelowej, lub grupy docelowej która wykreowała się w trakcie rozwoju firmy.

Monitorowanie, utrzymanie i rozwój strony WWW

Przygotuj narzędzia do monitorowania ruchu na stronie i analizy wyników, takim narzędziem może być Piksel Meta, czy Google Analytics który standardowo integruję z każdą stroną, którą realizuję. Pomoże to w ocenie efektywności i dostosowywaniu strategii marketingowej Twojej firmy, aby utrzymać jej rozwój w odpowiednim kierunku.

W ramach utrzymania strony nie możesz zapomnieć o regularnej aktualizacji treści, dbaniu o bezpieczeństwo strony i śledzeniu jej wydajności, a także corocznym opłaceniu hostingu i domeny, aby strona zapewniała ciągłość w przekazywaniu oferty do Twoich klientów. Nie zapomnij także o zapewnieniu wsparcia technicznego dla użytkowników, aby szybko i sprawnie rozwiązywać ewentualne problemy.

Warto też zważyć na to, aby strona internetowa czy sklep e-commerce znajdował się na odpowiednim serwerze. Musi on być szybki, elastyczny i dopasowany do budżetu Twojej firmy. LH.pl to polska firma hostingowa, która oferuje szeroki zakres usług hostingowych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Ich oferta obejmuje m.in. hosting dzielony, VPS, dedykowane serwery oraz usługi związane z rejestracją domen. Firma ta istnieje na rynku od wielu lat i cieszy się nienaganną reputacją. Aby skorzystać z ich usług możesz już dziś wykorzystać do zakupu kod rabatowy, który udostępniłem w artykule „JAK KUPIĆ DOMENĘ I HOSTING LH.PL” – kliknij tutaj!

Rozwijaj i udoskonalaj. Strona internetowa to projekt ciągły. Rozważ, jakie nowe funkcje lub treści można dodać, aby przyciągnąć i zatrzymać użytkowników.

Pamiętaj, że tworzenie strony internetowej to proces, który może być trudny i czasochłonny, ale z odpowiednim planowaniem i starannością można osiągnąć doskonałe rezultaty. Niezależnie od celu Twojej strony, warto inwestować czas i wysiłek w jej staranne przygotowanie i realizację. Wszystkie powyższe czynności możesz powierzyć osobie, lub firmie która zajmuje się tym na codzień i wie jak dopasować najmniejszy szczegół, aby zachęcić klienta do skorzystania z Twoich usług, a nie z usług Twojej konkurencji. Jeśli wiesz, że brakuje Ci czasu, czy wiesz że nie poradzisz sobie z przygotowaniem wszystkich treści, chętnie pomogę w odpowiedniej oprawie Twojej strony WWW.

AUTOR BLOGA

Mateusz Sermanowicz - projektowanie stron www - tworzenie stron internetowych

web developer / graphic designer

HOSTING 20% TANIEJ

KOD RABATOWY

LH-20-239990

Masz jakieś pytania?

Zostaw komentarz pod postem!

Wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ...

Skuteczne elementy strony internetowej

Skuteczna strona internetowa jest nie tylko wizytówką firmy, ale także potężnym narzędziem do budowania relacji z klientami i osiągania biznesowych celów. Kluczem do sukcesu jest zapewnienie, że Twoja strona zawiera kluczowe elementy, które przyciągną uwagę użytkowników, zachęcą ich do interakcji i skonwertują ich na lojalnych klientów. W tym artykule omówię szczegółowo, co powinno się znaleźć na skutecznej stronie internetowej. Jakie są więc skuteczne elementy strony internetowej?

CZYTAJ DALEJ >>
Podstawowe kroki do stworzenia strony internetowej

Kroki do stworzenia strony internetowej

Nie ważne, czy jesteś przedsiębiorcą, freelancerem, blogerem, artystą czy właścicielem sklepu internetowego, proces tworzenia strony internetowej jest kluczowym etapem w budowaniu swojej obecności online. Jednakże, rozpoczęcie tego procesu może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym w dziedzinie tworzenia stron. W tym artykule postaram się rozłożyć ten proces na kroki, które pomogą Ci zrozumieć, jak stworzyć własną stronę internetową od podstaw.

CZYTAJ DALEJ >>

Dlaczego Twoja firma potrzebuje strony internetowej?

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym Internet stał się centralnym punktem życia i działalności gospodarczej, strona internetowa jest nieodzownym narzędziem sukcesu dla każdej firmy. Bez względu na branżę czy wielkość, posiadanie własnej strony internetowej ma ogromne znaczenie. W tym artykule omówię główne powody, dla których Twoja firma nie może obejść się bez profesjonalnej strony WWW.

CZYTAJ DALEJ >>
Rodzaje hostingu LH.pl

Jak kupić domenę i hosting LH.pl

Wybór odpowiedniego pakietu hostingu jest kluczowy dla sukcesu Twojej strony internetowej. Firma LH.pl, znana i renomowana na rynku hostingowym, oferuje różnorodne pakiety hostingowe, dopasowane do potrzeb zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W tym artykule przyjrzę się kilku pakietom hostingu oferowanym przez LH.pl i pomogę Ci znaleźć ten, który najlepiej spełni Twoje wymagania.

CZYTAJ DALEJ >>